Head Leftانجمن جوملا فارسی، مامبو فارسیHead Right
spacer gif
  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
prev
next

از حداکثر امنیت لذت ببرید

یکی از اصلی ترین دغدغه های برنامه نویسان و گسترش دهندگان متخصص سیستم های جوملا و مامبو، امنیت می باشد. این سیستمها بطور مداوم تست و بررسی می شوند و در صورت وجود حفره های امنیتی بلافاصله بسته ی بروزرسانی برای آنها منتشر می شود.

در کمتر از یک روز مالک سایت شوید

با استفاده از سیستمهای مدیریت محتوای مورد پشتیبانی تیم مامبولرن در کمتر از یک روز - رایگان - مالک یک سایت با تمام امکانات شوید.

با امکانات متنوع، سایت خود را گسترش دهید

با استفاده از دهها افزونه ی رایگان و تجاری جوملا و مامبو به امکانات سایت خود بیافزایید. افزودن این امکانات به سادگی نصب یک نرم افزار روی کامپیوتر شماست. هر آنچه که ممکن است سایت شما نیاز داشته باشد در این افزونه ها یافت می شود، از سیستم های ساده همچون نظر دهی کاربران تا سیستم های پیچیده ای همچون رزرواسیون و پرداخت آنلاین.

مدیر سایت خود باشید

ما وب سایتی را برای شما آماده خواهیم کرد که مدیریت کامل آن را خود شما به دست خواهید گرفت.به کمک پنل مدیریتی سیستم مدیریت محتوا جوملا و یا مامبو شما کنترل وب سایت خود را در دست بگیرید و نیاز خود به طراح وب، برای اعمال تغییرات را از بین ببرید.

راحتی در مدیریت

هر شخصی که توانایی کار با رایانه را دارد می تواند مدیریت یک سایت جوملا و یا مامبویی را توسط سیستم مدیریت محتوا در دست بگیرد. برای مدیریت سایت نیازی به نصب نرم افزار خاصی نیست و تمامی مراحل توسط پنل مدیریتی تحت وب انجام خواهد شد. یک رایانه متصل به شبکه اینترنت برای مدیریت یک سایت جوملایی کافی است بنابراین شما از هر کجا می توانید سایت خود را مدیریت نمایید.

جوملا فارسی

صفحه نخست آموزش ها مدیریت محتوا مامبو فارسی شروع با مامبو نصب مامبو 4.6.5 در لوکال با wamp

نصب مامبو 4.6.5 در لوکال با wamp

چاپ فرستادن به ایمیل
چهارشنبه, 06 آبان 1388 ساعت 11:57

برای نصب مامبو بر روی کامپیوتر شخصی باید PHP ، MySQL و Apache را نصب نمایید. به این منظور از سایت wampserver.com آخرین نسخه 2 wampserver را دانلود کنید:

نصب مامبو 4.6.5 در لوکال با wamp

و بر روی کامپیوتر خود نصب نمایید، بدین ترتیب PHP ، MySQL و Apache به صورت پیش فرض روی کامپیوتر شما نصب خواهد شد.
بعد از اجرا کرد فایل اجرایی wampserver تصویر زیر را مشاهده خواهید نمود:

نصب مامبو 4.6.5 در لوکال با wamp

در این صفحه از شما خواسته می شود نسخه های قبلی بر روی کامپیوتر شما نصب نباشد. بر روی دکمه Yes کلیک نموده و به صفحه بعد بروید:

نصب مامبو 4.6.5 در لوکال با wamp

در این صفحه  بر روی دکمه Next کلیک کرده تا به صفحه بعد بروید:

نصب مامبو 4.6.5 در لوکال با wamp

در این صفحه گزینه I accept the agreement را انتخاب و بر روی دکمه Next کلیک کرده تا به صفحه بعد بروید:

نصب مامبو 4.6.5 در لوکال با wamp

در این صفحه مسیر نصب نرم افزار را که معمولا c:\wamp می باشد را انتخاب و بر روی دکمه Next کلیک کرده تا به صفحه بعد بروید:

نصب مامبو 4.6.5 در لوکال با wamp

در این صفحه می توانید مشخص نمایید که آیکون نرم افزار در کدام قسمت های کامپیوتر شما ایجاد شود بر روی دکمه Next کلیک کرده تا به صفحه بعد بروید:

نصب مامبو 4.6.5 در لوکال با wamp

اکنون بر روی دکمه Install کلیک نمایید تا عملیات نصب آغاز شود. و بعد از نصب بر روی دکمه Finish کلیک نمایید تا نصب به پایان برسد.

بعد از اجرای wampserver یک آیکون در کنار ساعت ویندوز قرار خواهد گرفت که اگر سفید رنگ باشد همه امکانات wampserver به خوبی بر روی کامپیوتر شما کار میکنند.

نصب مامبو 4.6.5 در لوکال با wamp

در پوشه c:\wamp\www\mambo  فایل های مامبو را استخراج نمایید و با وارد کردن کلمه localhost در مرورگر خود صفحه ای مانند تصویر زیر را مشاهده خواهید نمود:

نصب مامبو 4.6.5 در لوکال با wamp

برای ایجاد پایگاه داده در کامپیوتر شخصی بر روی آیکون wampserver در کنار ساعت کلیک نموده و گزینه phpMyAdmin  کلیک نمایید تا یک صفحه در مرورگر شما نمایش داده شود. در قسمت Create new database نام پایگاه داده را وارد نموده و بر روی دکمه Create کلیک نمایید:

نصب مامبو 4.6.5 در لوکال با wamp

اکنون که پایگاه داده های شما ایجاد شده است و همه امکانات محیا است با کلیک بر روی نام mambo  در  قسمت Your Projects نصب مامبو آغاز خواهد شد. باید یادآوری نمود اطلاعات زیر در مورد پایگاه داده در هنگام نصب مامبو در کامپیوتر شخصی مورد نیاز می باشد:

- نام هاست: localhost

- نام کاربری پایگاه داده: root

- رمزعبور پایگاه داده: ندارد

برای اینکه نصب مامبو  آسان باشد. مامبو یک نصب کننده تحت وب آماده کرده است تا شما نیازی به پیکربندی مامبو به صورت دستی نداشته باشید.
برای شروع نصب شما باید مسیری را که فایل های مامبو در آن استخراج شده اند را وارد نمایید که احتمالا آدرس آن به صورت http://localhost/mambo زیر می باشد:
بعد از وارد کردن آدرس مامبو در مرورگر صفحه ای مانند تصویر زیر را که اولین مرحله نصب مامبو می باشد را  مشاهده خواهید نمود:

نصب مامبو 4.6.5 در لوکال با wamp

در این مرحله اطلاعاتی براساس phpinfo که ضروری می باشند به شما نمایش داده می شود که باید همگی سبز رنگ باشند اگر یکی از این موارد قرمز باشد ممکن است در کار کرد مامبو مشکلاتی بوجود آید.پس از برطرف کردن مشکلات ، با انتخاب گزینه Persian UTF-8 زبان فارسی که مخصوص ایران می باشد را انتخاب نموده و بر روی دکمه بعد کلیک نمایید.
در مرحله اجازه نامه ، مجوز استفاده از مامبو نمایش داده می شود:

نصب مامبو 4.6.5 در لوکال با wamp

مجوز استفاده از مامبو ، مجوز GNU GPL v2 می باشد که مامبو براساس آن منتشر شده است. بهتر است که این مجوز را مطالعه نمایید و سپس بر روی دکمه بعد کلیک نمایید.

در مرحله 1 ، مامبو باید با پایگاه داده ایجاد شده ارتباط برقرار نماید. بدین منظور شما باید اطلاعات مربوط به پایگاه داده را وارد نمایید:

نصب مامبو 4.6.5 در لوکال با wamp

با انتخاب گزینه تهیه پشتیبان از جداول موجود ، از اطلاعات موجود در پایگاه داده شما یک پشتیبان تهیه می شود.
با انتخاب گزینه نصب اطلاعات نمونه ، اطلاعات نمونه بر روی سایت شما نصب خواهد شد ، این اطلاعات نمونه به شما کمک می کند تا بهتر با ساختار مامبو آشنا شوید و پس از درک ساختار می توانید تمامی اطلاعات را به سادگی حذف نمایید.
بعد از وارد کردن اطلاعات بر روی دکمه ادامه کلیک نمایید تا به مرحله بعد بروید.

نصب مامبو 4.6.5 در لوکال با wamp

در مرحله 2 شما باید نام سایت خود را وارد نمایید و با زدن دکمه بعد، به مرحله بعد بروید.

نصب مامبو 4.6.5 در لوکال با wamp

در مرحله 3 شما باید پست الکترونیکی مدیر و کلمه عبور را انتخاب نموده و با زدن دکمه ادامه بعد به مرحله بعد بروید.

نصب مامبو 4.6.5 در لوکال با wamp

تبریک میگوییم شما موفق شدید که مامبو  را با موفقیت نصب نمایید. قبل از استفاده از مامبو شما باید پوشه installation را در مامبو حذف نمایید. پس از حذف پوشه installation شما می توانید با وارد کردن عبارت administrator در انتهای آدرس وب سایت خود بخش مدیریت را مشاهده نمایید:

نصب مامبو 4.6.5 در لوکال با wamp

نام کاربری admin و رمزعبوری را که در مرحله 3 انتخاب نموده اید را وارد نموده و سپس بر روی دکمه ورود کلیک نمایید.
پس از ورود شما باید صفحه ای مانند تصویر زیر را مشاهده نمایید.

نصب مامبو 4.6.5 در لوکال با wampwarningتمامی حقوق این سایت متعلق به تیم مامبولرن است و بازنشر نوشته‌های آن به هر شکل تنها با اجازه مدیر سایت و با لینک مستقیم به مطلب مربوطه مقدور است.

عضویت در سایت

Tags
Friend Connect
اخبار مامبولرن را با ایمیل دنبال کنید
RSS

فروشگاه جوملا فارسی

ویترین بهترین های مدیریت محتوای فارسی


دانلود آخرین نسخه مامبو فارسی
دانلود مامبو فارسی
دانلود آخرین نسخه مامبو فارسیدانلود جوملا فارسی
دانلود آخرین نسخه مامبو فارسیدانلود اس ام اف فارسی

ما 92 مهمان آنلاین داریم
rounded top

طراحی وب سایت ,web design, website design - whatever you call it, with Mambolearn we guarantee a website that will amaze your clients. We have been in the internet business for over 10 years in middle east. From database websites development to Search Engine Optimization , we have what it takes to give your website the best image that money can buy!

rounded bottom

Visit us on:

Follow Us on TwitterTwitter
Follow Us on FacebookFacebook
Join Mambolearn's GroupGoogle Group

تبلیغات در مامبولرن

spacer gif
spacer gif spacer gif