Head Leftانجمن جوملا فارسی، مامبو فارسیHead Right
spacer gif
  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
prev
next

از حداکثر امنیت لذت ببرید

یکی از اصلی ترین دغدغه های برنامه نویسان و گسترش دهندگان متخصص سیستم های جوملا و مامبو، امنیت می باشد. این سیستمها بطور مداوم تست و بررسی می شوند و در صورت وجود حفره های امنیتی بلافاصله بسته ی بروزرسانی برای آنها منتشر می شود.

در کمتر از یک روز مالک سایت شوید

با استفاده از سیستمهای مدیریت محتوای مورد پشتیبانی تیم مامبولرن در کمتر از یک روز - رایگان - مالک یک سایت با تمام امکانات شوید.

با امکانات متنوع، سایت خود را گسترش دهید

با استفاده از دهها افزونه ی رایگان و تجاری جوملا و مامبو به امکانات سایت خود بیافزایید. افزودن این امکانات به سادگی نصب یک نرم افزار روی کامپیوتر شماست. هر آنچه که ممکن است سایت شما نیاز داشته باشد در این افزونه ها یافت می شود، از سیستم های ساده همچون نظر دهی کاربران تا سیستم های پیچیده ای همچون رزرواسیون و پرداخت آنلاین.

مدیر سایت خود باشید

ما وب سایتی را برای شما آماده خواهیم کرد که مدیریت کامل آن را خود شما به دست خواهید گرفت.به کمک پنل مدیریتی سیستم مدیریت محتوا جوملا و یا مامبو شما کنترل وب سایت خود را در دست بگیرید و نیاز خود به طراح وب، برای اعمال تغییرات را از بین ببرید.

راحتی در مدیریت

هر شخصی که توانایی کار با رایانه را دارد می تواند مدیریت یک سایت جوملا و یا مامبویی را توسط سیستم مدیریت محتوا در دست بگیرد. برای مدیریت سایت نیازی به نصب نرم افزار خاصی نیست و تمامی مراحل توسط پنل مدیریتی تحت وب انجام خواهد شد. یک رایانه متصل به شبکه اینترنت برای مدیریت یک سایت جوملایی کافی است بنابراین شما از هر کجا می توانید سایت خود را مدیریت نمایید.

جوملا فارسی

صفحه نخست آموزش ها مدیریت محتوا جوملا فارسی شروع با جوملا فارسی نصب جوملا 1.5 در لوکال با wamp

نصب جوملا 1.5 در لوکال با wamp

چاپ فرستادن به ایمیل
چهارشنبه, 15 مهر 1388 ساعت 14:47

برای نصب جوملا بر روی کامپیوتر شخصی باید PHP ، MySQL و Apache را نصب نمایید. به این منظور از سایت wampserver.com آخرین نسخه 2 wampserver را دانلود کنید:

نصب جوملا 1.5 در لوکال با wamp

و بر روی کامپیوتر خود نصب نمایید با این کار PHP ، MySQL و Apache به صورت پیش فرض روی کامپیوتر شما نصب خواهد شد.
بعد از اجرا کرد فایل اجرایی wampserver تصویر زیر را مشاهده خواهید نمود:

نصب جوملا 1.5 در لوکال با wamp

در این صفحه از شما خواسته می شود نسخه های قبلی بر روی کامپیوتر شما نصب نباشد. بر روی دکمه Yes کلیک نموده و به صفحه بعد بروید:

نصب جوملا 1.5 در لوکال با wamp

در این صفحه  بر روی دکمه Next کلیک کرده تا به صفحه بعد بروید:

نصب جوملا 1.5 در لوکال با wamp

در این صفحه گزینه I accept the agreement را انتخاب و بر روی دکمه Next کلیک کرده تا به صفحه بعد بروید:


نصب جوملا 1.5 در لوکال با wamp

در این صفحه مسیر نصب نرم افزار را که معمولا c:\wamp می باشد را انتخاب و بر روی دکمه Next کلیک کرده تا به صفحه بعد بروید:

نصب جوملا 1.5 در لوکال با wamp

در این صفحه می توانید مشخص نمایید که آیکون نرم افزار در کدام قسمت ویندوز شما ایجاد شود بر روی دکمه Next کلیک کرده تا به صفحه بعد بروید:

نصب جوملا 1.5 در لوکال با wamp

اکنون بر روی دکمه Install کلیک نمایید تا عملیات نصب آغاز شود. و بعد از نصب بر روی دکمه Finish کلیک نمایید تا نصب به پایان برسد.

بعد از اجرای wampserver یک آیکون در کنار ساعت ویندوز قرار خواهد گرفت که اگر سفید رنگ باشد همه امکانات wampserver به خوبی بر روی کامپیوتر شما کار میکنند.

نصب جوملا 1.5 در لوکال با wamp

آخرین نسخه جوملا فارسی را دانلود کنید و در پوشه c:\wamp\www فایل های جوملا را اکسترکت کنید، در مرورگر خود Localhost را تایپ کنید، صفحه ای شبیه صفحه زیر نمایان میشود :

نصب جوملا 1.5 در لوکال با wamp

برای ایجاد پایگاه داده در کامپیوتر شخصی بر روی آیکون wampserver در کنار ساعت کلیک نموده و گزینه phpMyAdmin  کلیک نمایید تا یک صفحه در مرورگر شما نمایش داده شود. در قسمت Create new database نام پایگاه داده را وارد نموده و بر روی دکمه Create کلیک نمایید:

نصب جوملا 1.5 در لوکال با wamp

اکنون که پایگاه داده های شما ایجاد شده است و همه امکانات محیا است با کلیک بر روی نام Joomla_1.5.*-Stable-Full_Package-Farsi  در  قسمت Your Projects نصب جوملا آغاز خواهد شد. باید یادآوری نمود اطلاعات زیر در مورد پایگاه داده در هنگام نصب جوملا در کامپیوتر شخصی مورد نیاز می باشد:

-  نام هاست: localhost
-  نام کاربری پایگاه داده: root
-  رمزعبور پایگاه داده: ندارد

بعد از اکسترکت فایل فشرده جوملا، تعدادی فایل و پوشه مشاهده خواهید نمود که به شرح زیر می باشند:

ریشه جوملا : در ریشه جوملا فایل index.php در میان سایر فایل ها وجود دارد که جوملا با این فایل فراخوانی می شود.
administrator : در این پوشه فایل های مربوط به بخش مدیریت جوملا قرار دارد.
cache : صفحات به صورت HTML که توسط جوملا ایجاد شده و دیگر نیاز نیست اطلاعات از پایگاه داده فراخوانی شوند و باعث افزایش سرعت بارگزاری صفحات می گردد.
components : در این پوشه کامپوننت های جوملا قرار دارد.
images : در این پوشه تصاویر جوملا قرار می گیرد.
includes : در این پوشه یک سری فایل PHP وجود دارد که برای اجرای الحاقات نسخه های قدیمی استفاده می شود.
installation : در این پوشه فایل های نصب جوملا قرار دارد.
language : در این پوشه فایل های زبان جوملا قرار دارد.
libraries : در این پوشه امکانات و کتابخانه های اصلی جوملا قرار دارد.
media : در این پوشه فایل های رسانه ای سایت قرار دارد.
modules : در این پوشه ماژول های جوملا قرار دارد.
plugins : در این پوشه پلاگین های جوملا قرار دارد.
templates : در این پوشه قالب های جوملا قرار دارد.
tmp :  در این پوشه فایل هایی که به صورت موقت ایجاد می شود قرار دارد.

برای اینکه نصب جوملا آسان باشد، جوملا یک نصب کننده تحت وب آماده کرده است تا شما نیازی به پیکربندی جوملا به صورت دستی نداشته باشید.
برای شروع نصب شما باید مسیری را که فایل های جوملا در آن اکسترکت کرده اید،  را وارد نمایید که احتمالا آدرس آن به صورت http://localhost/joomla می باشد:
بعد از وارد کردن آدرس جوملا در مرورگر صفحه ای مانند تصویر زیر را که اولین مرحله نصب جوملا می باشد را  مشاهده خواهید نمود:

نصب جوملا 1.5 در لوکال با wamp

با انتخاب گزینه fa-IR– Persian زبان فارسی که مخصوص ایران می باشد را انتخاب نموده و بر روی دکمه ادامه کلیک نمایید تا به مرحله بعد بروید.

در مرحله کنترل مراحل نصب اطلاعاتی براساس phpinfo که ضروری می باشند به شما نمایش داده می شود که باید همگی سبز رنگ باشند، اگر یکی از این موارد قرمز باشد، ممکن است در کار کرد جوملا مشکلاتی بوجود آید.

طریقه نصب جوملا فارسی با cPanel 11

پس از برطرف کردن مشکلات ، بر روی دکمه ادامه کلیک نمایید تا به مرحله بعد بروید

در مرحله مجوز استفاده از جوملا ، مجوز استفاده از جوملا نمایش داده می شود:

طریقه نصب جوملا فارسی با cPanel 11

مجوز استفاده از جوملا ، GNU GPL v2 می باشد که جوملا براساس آن منتشر شده است. پیشنهاد میکنیم حتما مجوز را مطالعه کنیدو سپس بر روی دکمه ادامه کلیک نمایید.

در مرحله تنظیمات پایگاه داده ، جوملا باید با پایگاه داده ایجاد شده ارتباط برقرار نماید. بدین منظور شما باید اطلاعات مربوط به پایگاه داده را وارد نمایید:

طریقه نصب جوملا فارسی با cPanel 11

در قسمت نوع پایگاه داده شما نوع پایگاه داده را mysqli انتخاب نمایید. در ادامه باید نام کاربری و رمزعبور پایگاه داده را وارد نمایید.

طریقه نصب جوملا فارسی با cPanel 11

در قسمت تنظیمات پیشرفته می توانید انتخاب کنید که اطلاعات پایگاه داده شما حذف شود یا از اطلاعات آن پشتیبان گیری شود. همچنین می توانید پیشوند پایگاه داده را تغییر دهید که به صورت پیش فرض jos_ می باشد. بعد از وارد کردن اطلاعات بر روی دکمه ادامه کلیک نمایید تا به مرحله بعد بروید.

در مرحله تنظیمات FTP شما می توانید انتخاب کنید که از FTP استفاده می کنید یا خیر ، در لوکال نیازی به FTP نداریم و با زدن دکمه ادامه بعد به مرحله بعد می رویم.

طریقه نصب جوملا فارسی با cPanel 11

سپس  بر روی دکمه ادامه کلیک نمایید.

در مرحله تنظیمات اصلی شما باید اطلاعات مهمی از نظیر رمزعبور مدیر ، ایمیل و نام سایت خود را وارد نمایید.


طریقه نصب جوملا فارسی با cPanel 11

با زدن دکمه نصب اطلاعات نمونه ، اطلاعات نمونه بر روی سایت شما نصب خواهد شد ، این اطلاعات نمونه به شما کمک می کند تا بهتر با ساختار جوملا آشنا شوید و پس از درک ساختار می توانید تمامی اطلاعات را به سادگی حذف نمایید.

پس از انجام عملیات این قسمت بر روی دکمه ادامه کلیک نمایید تا به مرحله پایانی برسید.

طریقه نصب جوملا فارسی با cPanel 11

به شما تبریک میگوییم شما موفق شدید که جوملا 1.5 را با موفقیت نصب نمایید. قبل از استفاده از جوملا شما باید پوشه installation را در جوملا حذف نمایید که در تصویر زیر مشخص شده است:

طریقه نصب جوملا فارسی با cPanel 11

پس از حذف پوشه installation شما می توانید با وارد کردن عبارت administrator در انتهای آدرس وب سایت خود بخش مدیریت را مشاهده نمایید:

طریقه نصب جوملا فارسی با cPanel 11

نام کاربری admin و رمزعبوری را که در مرحله 6 انتخاب نموده اید را وارد نموده و سپس بر روی دکمه ورود کلیک نمایید.

پس از ورود شما باید صفحه ای مانند تصویر زیر را مشاهده نمایید.

طریقه نصب جوملا فارسی با cPanel 11

لازم به ذکر است این آموزش بر اساس جوملا 1.5 و WAMP 2 تهیه شده است .warningتمامی حقوق این سایت متعلق به تیم مامبولرن است و بازنشر نوشته‌های آن به هر شکل تنها با اجازه مدیر سایت و با لینک مستقیم به مطلب مربوطه مقدور است.

عضویت در سایت

Tags
Friend Connect
اخبار مامبولرن را با ایمیل دنبال کنید
RSS

فروشگاه جوملا فارسی

ویترین بهترین های مدیریت محتوای فارسی


دانلود آخرین نسخه مامبو فارسی
دانلود مامبو فارسی
دانلود آخرین نسخه مامبو فارسیدانلود جوملا فارسی
دانلود آخرین نسخه مامبو فارسیدانلود اس ام اف فارسی

ما 84 مهمان آنلاین داریم
rounded top

طراحی وب سایت ,web design, website design - whatever you call it, with Mambolearn we guarantee a website that will amaze your clients. We have been in the internet business for over 10 years in middle east. From database websites development to Search Engine Optimization , we have what it takes to give your website the best image that money can buy!

rounded bottom

Visit us on:

Follow Us on TwitterTwitter
Follow Us on FacebookFacebook
Join Mambolearn's GroupGoogle Group

تبلیغات در مامبولرن

spacer gif
spacer gif spacer gif