Head Leftانجمن جوملا فارسی، مامبو فارسیHead Right
spacer gif
  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
prev
next

از حداکثر امنیت لذت ببرید

یکی از اصلی ترین دغدغه های برنامه نویسان و گسترش دهندگان متخصص سیستم های جوملا و مامبو، امنیت می باشد. این سیستمها بطور مداوم تست و بررسی می شوند و در صورت وجود حفره های امنیتی بلافاصله بسته ی بروزرسانی برای آنها منتشر می شود.

در کمتر از یک روز مالک سایت شوید

با استفاده از سیستمهای مدیریت محتوای مورد پشتیبانی تیم مامبولرن در کمتر از یک روز - رایگان - مالک یک سایت با تمام امکانات شوید.

با امکانات متنوع، سایت خود را گسترش دهید

با استفاده از دهها افزونه ی رایگان و تجاری جوملا و مامبو به امکانات سایت خود بیافزایید. افزودن این امکانات به سادگی نصب یک نرم افزار روی کامپیوتر شماست. هر آنچه که ممکن است سایت شما نیاز داشته باشد در این افزونه ها یافت می شود، از سیستم های ساده همچون نظر دهی کاربران تا سیستم های پیچیده ای همچون رزرواسیون و پرداخت آنلاین.

مدیر سایت خود باشید

ما وب سایتی را برای شما آماده خواهیم کرد که مدیریت کامل آن را خود شما به دست خواهید گرفت.به کمک پنل مدیریتی سیستم مدیریت محتوا جوملا و یا مامبو شما کنترل وب سایت خود را در دست بگیرید و نیاز خود به طراح وب، برای اعمال تغییرات را از بین ببرید.

راحتی در مدیریت

هر شخصی که توانایی کار با رایانه را دارد می تواند مدیریت یک سایت جوملا و یا مامبویی را توسط سیستم مدیریت محتوا در دست بگیرد. برای مدیریت سایت نیازی به نصب نرم افزار خاصی نیست و تمامی مراحل توسط پنل مدیریتی تحت وب انجام خواهد شد. یک رایانه متصل به شبکه اینترنت برای مدیریت یک سایت جوملایی کافی است بنابراین شما از هر کجا می توانید سایت خود را مدیریت نمایید.

جوملا فارسی

صفحه نخست آموزش ها مدیریت محتوا جوملا فارسی مدیریت جوملا آموزش تنظیمات لایه FTP در جوملای 1.5

آموزش تنظیمات لایه FTP در جوملای 1.5

چاپ فرستادن به ایمیل
یکشنبه, 23 خرداد 1389 ساعت 10:35

آموزش تنظیمات لایه FTP در جوملای 1.5شاید یکی از شایع ترین مشکلات در بین کاربران جوملا، نداشتن پرمشین کافی و یا ست نبودن پرمیشن صحیح بر روی سرور های  مختلف جهت انتقال فایل، نصب و حذف الحاقات مختلف به این سیستم مدیریت محتوا می باشد. لایه FTP در جوملا برای حل این مشکل طراحی شده است و با انجام تنظیمات صحیح این لایه مشکل این دسته از کاربران با پرمشین فولدر ها را حل خواهد کرد .


برای این منظور در دو قسمت ازجوملا می توان این لایه را تنظیم کرد:


1- در هنگام نصب جوملا و در تنظیمات قبل از نصب
2- بعد از نصب جوملا و در تنظیمات کلی سایت به عبارتی با تغییر در فایل configuration.php

تیم مامبولرن در این آموزش فرض را بر آن گذاشته که کاربران، جوملای خود را نصب کرده اند و هم اکنون بعد از نصب میخواهند این لایه را تنظیم کنند. به همین منظور این آموزش به تنظیمات بعد از نصب می پردازد .

حال بعد از توضیحات بالا ، آموزش را شروع میکنیم :                                                       

بعد از ورود به بخش مدیریت در جوملا از منوی سایت گزینه تنظیمات کلی را کلیک کنید .

FTP Layer Joomla 1.5

نکته : برای اینکه بتوانیم تغییراتی که خواهیم داد ، ذخیره کنیم می بایست فایل configuration.php در ریشه جوملا را قابل ویرایش کنیم . برای این امر در صورت عدم قابل ویرایش بودن این فایل باید پرمشین فایل مذکور را به 777 از طریق کنترل پنل تغییر دهیم ( به آموزش تغییر پرمشین رجوع کنید ) .

بعد از باز شدن صفحه تنظیمات کلی در بین تب های موجود آخرین تب یعنی سرور را انتخاب کنید هم اکنون شما تنظیمات مرتبط با لایه FTP   را مشاهده خواهید کرد . ( تصویر 2 )

آموزش تغییر پرمیشن از طریق FTP در جوملا 1.5

همانطور که در تصویر بالا مشاهده کردید تنظیمات مرتبط با لایه FTP شامل 6  قسمت می باشد که با شرح کامل در زیر به آنها خواهیم پرداخت .

FTP Layer in joomla 1.5

- فعال بودن FTP : در صورتی که بخواهید لایه FTP  را فعال کنید می بایست این گزینه را بر روی بله قرار دهید . در صورتی که روی خیر باشد این لایه غیر فعال باقی خواهد ماند .

- هاست FTP : شاید یکی از مشکلات کاربران در تنظیم کردن این گزینه قرار دادن اطلاعات مرتبط با هاست FTP می باشد . عموما بر روی سرور های مختلف این گزینه به صورت localhost  و یا 127.0.0.1 تنظیم می گردد .

تذکر : در صورتی که میخواهید از صحت گزینه ای که در این بخش قرار میدهید اطمینان حاصل کنید ، می بایست اطلاعات صحیح را از مدیر سرور خود دریافت کرده ودر این بخش قرار دهید .

- پورت FTP : عموما پورت FTP بر روی پورت 21 تنظیم می گردد . در صورت عدم کارکرد با این پورت می بایست پورت صحیح را از مدیر سرور خود دریافت کنید .

- نام کاربری FTP : شاید یکی از مهترین بخش های تنظیمات FTP این گزینه می باشد .جهت قرار دادن اطلاعات صحیح این گزینه ابتدا از طریق کنترل پنل سایت خود ( در صورتی که Cpanel دارید به آموزش ساخت FTP در سی پنل مراجعه کنید )  یک اکانت FTP بسازید . معموملا اکانت های ساخته شده در کنترل پنل سایت به صورت زیر خواهند شد :

آدرس ایمیل جهت جلوگیری از رباتهای هرزنامه محافظت شده اند، جهت مشاهده آنها شما نیاز به فعال ساختن جاوا اسکریپت دارید

ftpname : همان نامی می با شد که شما در هنگام ساخت اکانت وارد میکنید

Domainname:  نام دامنه شما می باشد .

Tld: پسوند دامنه شما می باشد .

- رمز عبور FTP : این رمز را هنگام ساخت اکانت FTP از طریق کنترل پنل هاست وارد کرده اید .

- ریشه FTP : یکی از پر دردسر ترین قسمت های تنظیم لایه FTP برای کاربران همین گزینه می باشد . قرار دادن اطلاعات صحیح در این باکس به ساخت اکانت FTP بر خواهد گشت .

هنگام ساخت اکانت FTP در کنترل پنل ( در آموزش ساخت FTP در سی پنل مراجعه کنید ) گزینه ای موجود می باشد به اسم Directory که مسیر جاری اکانت ساخته شده را مشخص میکند.

به شکل زیر دقت کنید :

FTP Layer joomla 1.5

شما می بایست این مسیر را به مسیر جاری جوملای خود تغییر دهید برای مثال اگر جوملای شما در فولدری به اسم mambolearnjoomla در داخل فولدر public_html نصب می باشد می بایست این مسیر را به صورت زیر اصلاح کنید :


/public_html/mambolearnjoomla

بدیهی است که اگر جوملای شما در داخل فولدر اصلی یعنی public_html یا همان www نصب شده است   می باشد مسیر را به صورت زیر اصلاح کنید :

/public_html

برای درک بهتر به تصویر زیر دقت کنید :

لایه FTP در جوملا 1.5

حال که اکانت FTP خود را ساخته اید نوبت به تنظیم این گزینه در مدیریت جوملا می باشد . کافیست که در ریشه FTP حالا فقط /  را قرار دهید . این کاراکتر / نشان دهنده مسیر FTP شما می باشد که در آن جوملا نیز نصب شده  است .در شکل زیر یک نمونه پرشده از اطلاعات تنظیمات لایه FTP آورده شده است .

لایه FTP جوملا 1.5 فارسی

تبریک میگویم هم اکنون شما موفق به تنظیم این لایه بسیار مفید در جوملا شده اید . کافیست که دکمه ذخیره را بزنید تا اطلاعات شما در فایل configuration.php ذخیره شده و این لایه قابل استفاده باشد .

توجه : بعد از ذخیره اطلاعات لایه FTP پرمشین فایل configuration.php را که به 777 تغییر داده بود به حال اولیه خود یعنی 644 باز گردانید. شما از این به بعد با همین پرمشین نیز می توانید تغییرات لازم را در تنظیمات کلی اعمال کرده و ذخیره کنید .

نویسنده : مجید حاجیان


warningتمامی حقوق این سایت متعلق به تیم مامبولرن است و بازنشر نوشته‌های آن به هر شکل تنها با اجازه مدیر سایت و با لینک مستقیم به مطلب مربوطه مقدور است.

عضویت در سایت

Tags
Friend Connect
اخبار مامبولرن را با ایمیل دنبال کنید
RSS

فروشگاه جوملا فارسی

ویترین بهترین های مدیریت محتوای فارسی


دانلود آخرین نسخه مامبو فارسی
دانلود مامبو فارسی
دانلود آخرین نسخه مامبو فارسیدانلود جوملا فارسی
دانلود آخرین نسخه مامبو فارسیدانلود اس ام اف فارسی

ما 90 مهمان آنلاین داریم
rounded top

طراحی وب سایت ,web design, website design - whatever you call it, with Mambolearn we guarantee a website that will amaze your clients. We have been in the internet business for over 10 years in middle east. From database websites development to Search Engine Optimization , we have what it takes to give your website the best image that money can buy!

rounded bottom

Visit us on:

Follow Us on TwitterTwitter
Follow Us on FacebookFacebook
Join Mambolearn's GroupGoogle Group

تبلیغات در مامبولرن

spacer gif
spacer gif spacer gif