Head Leftانجمن جوملا فارسی، مامبو فارسیHead Right
spacer gif
  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
prev
next

از حداکثر امنیت لذت ببرید

یکی از اصلی ترین دغدغه های برنامه نویسان و گسترش دهندگان متخصص سیستم های جوملا و مامبو، امنیت می باشد. این سیستمها بطور مداوم تست و بررسی می شوند و در صورت وجود حفره های امنیتی بلافاصله بسته ی بروزرسانی برای آنها منتشر می شود.

در کمتر از یک روز مالک سایت شوید

با استفاده از سیستمهای مدیریت محتوای مورد پشتیبانی تیم مامبولرن در کمتر از یک روز - رایگان - مالک یک سایت با تمام امکانات شوید.

با امکانات متنوع، سایت خود را گسترش دهید

با استفاده از دهها افزونه ی رایگان و تجاری جوملا و مامبو به امکانات سایت خود بیافزایید. افزودن این امکانات به سادگی نصب یک نرم افزار روی کامپیوتر شماست. هر آنچه که ممکن است سایت شما نیاز داشته باشد در این افزونه ها یافت می شود، از سیستم های ساده همچون نظر دهی کاربران تا سیستم های پیچیده ای همچون رزرواسیون و پرداخت آنلاین.

مدیر سایت خود باشید

ما وب سایتی را برای شما آماده خواهیم کرد که مدیریت کامل آن را خود شما به دست خواهید گرفت.به کمک پنل مدیریتی سیستم مدیریت محتوا جوملا و یا مامبو شما کنترل وب سایت خود را در دست بگیرید و نیاز خود به طراح وب، برای اعمال تغییرات را از بین ببرید.

راحتی در مدیریت

هر شخصی که توانایی کار با رایانه را دارد می تواند مدیریت یک سایت جوملا و یا مامبویی را توسط سیستم مدیریت محتوا در دست بگیرد. برای مدیریت سایت نیازی به نصب نرم افزار خاصی نیست و تمامی مراحل توسط پنل مدیریتی تحت وب انجام خواهد شد. یک رایانه متصل به شبکه اینترنت برای مدیریت یک سایت جوملایی کافی است بنابراین شما از هر کجا می توانید سایت خود را مدیریت نمایید.

جوملا فارسی

صفحه نخست اخبار مدیریت محتوا جوملا 1.6 پیش نمایش امکانات جدید مدیریت قالب ها در جوملا 1.6

پیش نمایش امکانات جدید مدیریت قالب ها در جوملا 1.6

چاپ فرستادن به ایمیل
یکشنبه, 24 آبان 1388 ساعت 10:52

پیش نمایش امکانات جدید مدیریت قالب ها در جوملا 1.6یکی از مهمترین تغییرات صورت گرفته در جوملا 1.6، قسمت مدیریت قالب ها می باشد که در این مقاله به بررسی آن خواهیم پرداخت.

در جوملا همواره این امکان وجود داشته است که در مدیریت قالب ها یک قالب را به یک آیتم منو خاص اختصاص دهیم. در جوملا 1.5 ابن امکان نیز محیا شد تا بتوانید پارامترهای مختلف را در قالب ها تغییر دهید. در تصویر زیر نمایی از ویرایش پارامترهای قالب نمایش داده شده است:پیش نمایش امکانات جدید مدیریت قالب ها در جوملا 1.6

در جوملا 1.6 این 2 قسمت با نام " Template Styles" با یکدیگر ادغام شده اند. صفحه پیش فرض مدیریت قالب ها در جوملا 1.6 به صورت زیر است:

صفحه پیش فرض مدیریت قالب ها در جوملا 1.6

همانطور که میبینید در این صفحه لیست قالب های بخش کاربری و  مدیریت در کنار هم قرار گرفته اند که میتوانید با استفاده از فیلترها آنها را از یکدیگر تفکیک نمایید.

استایل یک قالب مانند ذخیره کردن گزینه های یک قالب به صورت های مختلف است. در یک مثال ساده یک قالب با یک گزینه وجود دارد که مربوط به رنگ اصلی قالب می باشد که می تواند آبی ، قرمز یا سبز باشد. با استایل های قالب شما می توانید 3 استایل مختلف که هر کدام یک رنگ خاص را پشتیبانی می کنند ایجاد نمایید. در تصویر زیر شما می توانید نام و تنظیمات گزینه های قالب را ویرایش نمایید.

a-preview-of-the-new-template-manager-in-joomla-16

ما متوجه شدیم  این امر می تواند وقت گیر باشد بنابراین از تابع clone استفاده کردیم تا از استایل موجود یک کپی تهیه کنیم. تغییر اصلی اینجاست که اکنون شما نباید قالب را به چندین آیتم منو اختصاص دهید. برای این منظور در هنگام ایجاد یک آیتم منو شما می توانید استایل مربوط به آن صفحه خاص را انتخاب نمایید. در تصویر زیر در قسمت template کاربر می تواند استایل یک قالب خاص را انتخاب نماید.


پیش نمایش امکانات جدید مدیریت قالب ها در جوملا 1.6

با این امکان در قسمت آیتم منو، دیگر لازم نیست در بین مدیریت قالب ها و مدیریت ماژول ها برای تنظیم دقیق آنها وقت بگذارید. همچنین شما می توانید با clone کردن یک قالب گزینه های مورد نیاز خود را در آن قرار دهید. شما همچنین در جوملا 1.6 با نوار ابزار جدید که شامل Save & New ، New و Save as Copy آشنا خواهید شد.

Save & New استایل فعلی را ذخیره کرده و یک صفحه جدید باز می کند و اجازه می دهد یک استایل جدید ایجاد نمایید. زمانی که بر روی Save as Copy کلیک نمایید یک کپی از این استایل بوجود آمده و به صفحه ویرایش استایل کپی شده باز می گردید. این امکان مانند save as در ویرایشگرهای متن می باشد که مطلب فعلی را با نامی دیگر دخیره میکنند.

لیست قالب ها


برای شما جالب خواهد بود که قادر باشید قالب ها را اختصاصی کرده و سپس پیش نمایش آنها را ببینید. در نسخه جدید جوملا شما می توانید لیست قالب ها را به صورت تصویر زیر مشاهده نمایید:

لیست قالب های جوملا 1.6

لیست قالب ها نسبت به نسخه قبلی بهبود چشم گیری داشته و تصاویر بنداگشتی به صورت مستقیم در لیست قرار گرفته اند و طراح قالب مانند تصویر زیر می تواند با کلیک بر روی تصویر بندانگشتی پیش نمایشی بزرگتر از قالب را مشاهده نماید.

پیشنمایش قالب جوملا 1.6

زمانی که شما روی نام قالب کلیک می کنید لیست فایل هایی که میتوانید ویرایش کنید را در یک صفحه مشاهده می کنید(قبلا قسمت های مختلفی برای ویرایش در جوملا 1.5 موجود بود). همانطور که در تصویر زیر می بینید شما می توانید فایل  index.php و component.php و همه فایل های CSS قالب را ویرایش نمایید.

ویرایش فایلهای قالب در جوملا 1.6 فارسی

با کلیک بر روی نام هر فایل ، ویرایشگر جدید، سورس آن فایل را با امکان متمایز کردن رنگ ها به شما نمایش می دهد.

نتیجه گیری


مدیریت قالب ها در جوملا 1.6 وارد مرحله جدیدی شده است و دیگر نیاز نیست که طراحان و مدیران سایت کپی های غیرضروری از قالب ها تهیه نمایند. شما می توانید این تغییرات را درنسخه  nightly build of Joomla 1.6 دریافت نمایید. لطفا به این موضوع دقت کنید که این امکانات در نسخه آلفا بوده و ممکن است در نسخه نهایی تغییر کنند.warningتمامی حقوق این سایت متعلق به تیم مامبولرن است و بازنشر نوشته‌های آن به هر شکل تنها با اجازه مدیر سایت و با لینک مستقیم به مطلب مربوطه مقدور است.

عضویت در سایت

Tags
Friend Connect
اخبار مامبولرن را با ایمیل دنبال کنید
RSS

فروشگاه جوملا فارسی

ویترین بهترین های مدیریت محتوای فارسی


دانلود آخرین نسخه مامبو فارسی
دانلود مامبو فارسی
دانلود آخرین نسخه مامبو فارسیدانلود جوملا فارسی
دانلود آخرین نسخه مامبو فارسیدانلود اس ام اف فارسی

ما 100 مهمان آنلاین داریم
rounded top

طراحی وب سایت ,web design, website design - whatever you call it, with Mambolearn we guarantee a website that will amaze your clients. We have been in the internet business for over 10 years in middle east. From database websites development to Search Engine Optimization , we have what it takes to give your website the best image that money can buy!

rounded bottom

Visit us on:

Follow Us on TwitterTwitter
Follow Us on FacebookFacebook
Join Mambolearn's GroupGoogle Group

تبلیغات در مامبولرن

spacer gif
spacer gif spacer gif