Head Leftانجمن جوملا فارسی، مامبو فارسیHead Right
spacer gif
  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
prev
next

از حداکثر امنیت لذت ببرید

یکی از اصلی ترین دغدغه های برنامه نویسان و گسترش دهندگان متخصص سیستم های جوملا و مامبو، امنیت می باشد. این سیستمها بطور مداوم تست و بررسی می شوند و در صورت وجود حفره های امنیتی بلافاصله بسته ی بروزرسانی برای آنها منتشر می شود.

در کمتر از یک روز مالک سایت شوید

با استفاده از سیستمهای مدیریت محتوای مورد پشتیبانی تیم مامبولرن در کمتر از یک روز - رایگان - مالک یک سایت با تمام امکانات شوید.

با امکانات متنوع، سایت خود را گسترش دهید

با استفاده از دهها افزونه ی رایگان و تجاری جوملا و مامبو به امکانات سایت خود بیافزایید. افزودن این امکانات به سادگی نصب یک نرم افزار روی کامپیوتر شماست. هر آنچه که ممکن است سایت شما نیاز داشته باشد در این افزونه ها یافت می شود، از سیستم های ساده همچون نظر دهی کاربران تا سیستم های پیچیده ای همچون رزرواسیون و پرداخت آنلاین.

مدیر سایت خود باشید

ما وب سایتی را برای شما آماده خواهیم کرد که مدیریت کامل آن را خود شما به دست خواهید گرفت.به کمک پنل مدیریتی سیستم مدیریت محتوا جوملا و یا مامبو شما کنترل وب سایت خود را در دست بگیرید و نیاز خود به طراح وب، برای اعمال تغییرات را از بین ببرید.

راحتی در مدیریت

هر شخصی که توانایی کار با رایانه را دارد می تواند مدیریت یک سایت جوملا و یا مامبویی را توسط سیستم مدیریت محتوا در دست بگیرد. برای مدیریت سایت نیازی به نصب نرم افزار خاصی نیست و تمامی مراحل توسط پنل مدیریتی تحت وب انجام خواهد شد. یک رایانه متصل به شبکه اینترنت برای مدیریت یک سایت جوملایی کافی است بنابراین شما از هر کجا می توانید سایت خود را مدیریت نمایید.

جوملا فارسی

صفحه نخست اخبار مدیریت محتوا جوملا 1.5 چند تغییر مهم در جوملا نسخه ی 1.5.15

چند تغییر مهم در جوملا نسخه ی 1.5.15

چاپ فرستادن به ایمیل
سه شنبه, 26 آبان 1388 ساعت 11:12

چند تغییر مهم در نسخه ی 1.5.15در کنار خبر رسمی انتشار جوملا 1.5.15 لازم است به چند تغییر مهم در این نسخه اشاره شود:

- تغییر در htaccess برای جلوگیری از نمایش فایل xml الحاقات: اگر چه این مورد به تنهایی یک حفره ی امنیتی به حساب نمی آید، اما به هکر اجازه میدهد نسخه ی هر extension را بدست آورد. برای اعمال این اصلاحیه باید قسمت مربوطه در فایل htaccess.txt (خطوط 35 تا 39) از حالت comment خارج شود (# حذف گردد) و فایل htaccess.txt به .htaccess تغییر نام یابد. (یا همین قسمت را داخل .htaccess کنونی کپی کرده و دقیقا در محل آن قرار دهید)


قبل از اعمال روی سایت اصلی، تست کنید – اگر فایلهای XML سایت شما بصورت عمومی در دسترس است، باید آن فایلها را از بقیه مستثنی کنید یا از دستورات regex based برای اعمال محدودیت استفاده کنید. این مورد برای سرورهای بدون apache/mod_rewrite عمل نمیکند.

سازگاری با PHP 5.3.x: جوملا بخوبی با این نسخه ی PHP سازگار شده است. (بجز کتابخانه ی OpenID)

ذخیره سازی در کامپوننتهای هسته: کامپوننت وب لینک ها (com_weblinks) و کامپوننت تماسها (com_contacts) برای بار اول از امکان ذخیره سازی (cache) بهره می جویند. همچنین نحوه ی نمایش ذخیره ی کامپوننت مطالب (com_content) با منطق بهینه شده ای برای ذخیره سازی همراه شده است. در نتیجه ذخیره سازی تنها در نقاطی که نیازی به ذخیره نیست، غیرفعال شده است (مانند کاربرانی که از filter برای نمایش مطالب استفاده میکنند). این تغییر باعث خواهد شد سایتهای پر بازدید، افزایش در سرعت اجرا داشته باشند.

دیگر تغییرات قابل توجه:

- TinyMCE بخوبی عمل میکند. کلیه ی مشکلات گزارش شده در نسخه ی جدید این ویرایشگر، برطرف شده است.
- Mootools به نسخه ی 1.12 ارتقا یافته تا با نسخه ی آینده ی فایرفاکس یعنی 3.6 سازگار باشد.

توجه:

آن دسته از گسترش دهندگان الحاقات که تمایل دارند دسترسی به فایل xml افزونه ی خود را آزاد بگذارند، می توانند در هر پوشه که فایل xml وجود دارد یک فایل .htaccess نیز قرار دهند و دستور معکوس را از طریق آن اعمال نمایند. (یا در یک پوشه بالاتر از پوشه ای که فایل xml در آن وجود دارد – این کار باعث میشود .htaccess روی پوشه ی مادر و تمام زیر پوشه ها اعمال شود):<Files ~ "\.xml$">
Allow from all
Satisfy all
</Files>


یا حتی یک دستور مشخص تر که به myfile.xml محدود میشود:


<Files myfile.xml>
Allow from all
Satisfy all
</Files>
ترجمه : رضا کبیری


warningتمامی حقوق این سایت متعلق به تیم مامبولرن است و بازنشر نوشته‌های آن به هر شکل تنها با اجازه مدیر سایت و با لینک مستقیم به مطلب مربوطه مقدور است.

عضویت در سایت

Tags
Friend Connect
اخبار مامبولرن را با ایمیل دنبال کنید
RSS

فروشگاه جوملا فارسی

ویترین بهترین های مدیریت محتوای فارسی


دانلود آخرین نسخه مامبو فارسی
دانلود مامبو فارسی
دانلود آخرین نسخه مامبو فارسیدانلود جوملا فارسی
دانلود آخرین نسخه مامبو فارسیدانلود اس ام اف فارسی

ما 109 مهمان آنلاین داریم
rounded top

طراحی وب سایت ,web design, website design - whatever you call it, with Mambolearn we guarantee a website that will amaze your clients. We have been in the internet business for over 10 years in middle east. From database websites development to Search Engine Optimization , we have what it takes to give your website the best image that money can buy!

rounded bottom

Visit us on:

Follow Us on TwitterTwitter
Follow Us on FacebookFacebook
Join Mambolearn's GroupGoogle Group

تبلیغات در مامبولرن

spacer gif
spacer gif spacer gif